Aktualności

Warsztaty Gitarowe RO(C)KOWISKO 2019

>> REGULAMIN <<

Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na XIII Warsztaty Gitarowe „RO(C)KOWISKO 2019”. Impreza, której głównym celem jest popularyzacja muzyki gitarowej oraz możliwość spotkania i integracja osób grających na gitarze, odbędzie się od 30 do 31 marca 2019 r.

Prowadzącym tegoroczne warsztaty będzie Wojciech Gil Molas. Kierowane są one do wszystkich chętnych, w szczególności do osób początkujących. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie do Radzyńskiego Ośrodka Kultury karty zgłoszenia (w nieprzekraczalnym terminie do 20 kwietnia 2019 r.) oraz opłata wpisowego w wysokości 30 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona, a o uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowy regulamin imprezy dostępny jest na www.rokradzyn.pl. Informacje dodatkowe udzielane są pod nr tel. 606-234-320 bądź adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Gwiazdą tegorocznych warsztatów będzie legendarny zespół Róże Europy. Powstał on w 1983 r. w Warszawie i zyskał popularność w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych. Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt – wokalista i autor tekstów, który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia - powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor ROK. Szczyt popularności zespołu nastąpił w 1992 r. wraz z wydaniem albumu „Poganie! Kochaj i obrażaj”, na którym znalazł się największy przebój grupy – „Jedwab”, a także single: „Wesołych Świąt” i „Kontestatorzy”. „Jedwab” (w którym gościnnie głosu użyczyła rozpoczynająca wtedy karierę Edyta Bartosiewicz) przez kilka miesięcy utrzymywał się w czołówkach list przebojów, m.in. przez pięć tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.

Koncert zespołu Róże Europy odbędzie się w niedzielę 31 marca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4). Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w ROK od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 bądź bezpośrednio przed koncertem.

 

szukaj

© 2017 Radzyński Ośrodek Kultury