Aktualności

Wystawa malarstwa Marcina Niewęgłowskiego

Tytuł wystawy FANTASMAGORIA.

MARCIN NIEWĘGŁOWSKI

Urodził się w 1978 roku w Radzyniu Podlaskim. Tworzy w technice malarstwa olejnego. Jego zainteresowania kierują się w stronę nurtu realizmu magicznego, w którym poszukuje własnej drogi. Malarstwo jest dla niego przyjemnością i dlatego chciałby aby energia płynąca z obrazu wyzwalała pozytywne odczucia u odbiorców.

Inspiracje czerpie z obserwacji otaczającego świata. W obrazach pojawiają się zaskakujące połączenia człowieka z elementami przyrody. Jego warsztat odnosi się do tradycyjnego malarstwa olejnego w nowoczesnej formie. Na własne potrzeby używa własnoręcznie zrobionych farb olejnych oraz mediów malarskich o recepturach opartych na doświadczeniu dawnych mistrzów malarstwa klasycznego .Jego rozwijający się warsztat, kreatywność oraz oryginalność zaowocowało przyznaniem w 2018r. stypendium m. st. Warszawy.

„Koncepcje powstające w mojej wyobraźni pojawiają się nagle w nieoczekiwanym momencie. Zanim jednak powstanie ostateczny obraz to pierwotny pomysł podlega transformacji także podczas procesu twórczego. Jestem zwolennikiem tradycyjnych metod i technik malarskich, a także z dużym zaangażowaniem dbam o jakość użytych materiałów. Chciałbym aby moje obrazy wzbudzały pozytywne emocje u odbiorców i przenosiły ich w magiczny świat”.

szukaj

© 2017 Radzyński Ośrodek Kultury